Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > O firmie > Aktualności > Work Service partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Work Service partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

30.04.2015

Aktualność i adekwatność, ale przede wszystkim otwarcie debaty na tematykę nastawioną na przyszłość, nowe trendy rozwojowe, nowe kierunki myślenia o Europie i europejskiej gospodarce w świecie – to znaki rozpoznawcze Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego partnerem była spółka Work Service.

Podczas siódmej edycji Kongresu (20-22 kwietnia 2015 r.) wśród głównych wątków debaty należy wskazać: ofensywny projekt inwestycyjny mający odsunąć od Europy widmo stagnacji (tzw. plan Junckera), kwestie praktycznej realizacji idei innowacyjności w europejskiej gospodarce oraz dylematy związane z energetyką, reindustrializacją oraz polityką ochrony klimatu – obszarami pozostającymi ze sobą w ścisłych zależnościach.

O ekspansji zagranicznej polskiego biznesu, w drugim dniu Kongresu mówił Tomasz Misiak – Prezydent Rady Nadzorczej, Work Service SA, z kolei w trzecim dniu debat, o Rynku pracy mówił Tomasz Hanczarek – Prezes Zarządu, Work Service SA. Relacja z obu debat ukazała się na łamach Rzeczpospolitej.

Nie unikniemy pytań o polityczną przyszłość Europy przeżywającej po kryzysie finansowym kryzys solidarności i cierpiącej na niedostatek wewnętrznej spójności. Nowe oczekiwania co do roli państwa w gospodarce skłoniły do podjęcia tematu regulacji i wolnego rynku, konkurencji i protekcjonizmu.

W obliczu globalnych wyzwań w agendzie nie mogło zabraknąć poszerzanej co roku ścieżki tematycznej związanej z inwestycjami europejskich firm na rynkach odległych i współpracą z najbardziej dynamicznymi gospodarkami świata.

Więcej uwagi poświęcimy w tym roku kwestiom odpowiedzialności biznesu w kontekście sytuacji na rynku pracy i kondycji młodych Europejczyków. Z myślą o nich Kongres realizuje osobny projekt kierowany do młodych liderów, którzy w niedalekiej przyszłości będą kreowali naszą polityczną i gospodarczą rzeczywistość.

Tradycyjnie nie zabrakło w programie Kongresu debat poświęconych problemom poszczególnych branż przemysłu, infrastrukturze, finansom, rozwojowi regionalnemu i zdrowiu publicznemu.

do góry
GPW


iso9001
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×