Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > O firmie > Aktualności > Grupa Work Service sprzedaje IT Kontrakt celem zwiększenia zaangażowania w se...

Grupa Work Service sprzedaje IT Kontrakt celem zwiększenia zaangażowania w segment pracy tymczasowej oraz uproszczenia struktury grupy kapitałowej

25.04.2017

31 marca 2017 roku Work Service S.A. podpisał z funduszem private equity Oaktree Capital Management reprezentowanym w Polsce przez Cornerstone Partners wstępna umowę sprzedaży udziałów w spółce IT Kontrakt sp. z o.o.. Wartość transakcji wyniesie 147 mln złotych, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój w głównym segmencie działalności Grupy Work Service jakim jest praca tymczasowa oraz spłacenie zobowiązań. 

Grupa Work Service nabyła 75% udziałów w IT Kontrakt w maju 2012 roku za 52 mln złotych i zwiększyła swoje zaangażowanie w spółce w kolejnych latach do 95%.

W wyniku ostatniego przeglądu strategicznego, który miał miejsce w 2016 roku, Grupa Work Service zdecydowała postawić na ekspansję w obszarze głównej linii biznesowej. Dlatego też podjęta została decyzja o sprzedaży IT Kontrakt oraz wykorzystaniu środków z tej transakcji na przyspieszenie wzrostu w segmencie pracy tymczasowej. W tym segmencie właśnie otrzymaliśmy zgodę regulatora na przejęcie pozostałych 25% udziałów w Prohuman, naszej najszybciej rosnącej spółce-córce będącej liderem rynku węgierskiego. W wyniku tych dwóch transakcji, struktura i operacje Grupy Work Service staną się bardziej transparentne i skoncentrowane na perspektywicznej usłudze pracy tymczasowej – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A.

Obecnie jesteśmy największą firmą z sektora usług personalnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i naszą strategią jest dalsze wzmacnianie pozycji na najbardziej perspektywicznych rynkach. Zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech zajmujemy pozycję lidera z udziałami w rynku odpowiednio na poziomach 26% i 22%. Prognozy rozwoju dla rynku pracy tymczasowej w naszym regionie Europy są bardzo korzystne i do 2019 roku zakładają zwiększenie tego rynku o ponad połowę. Dlatego też chcemy w jak największym stopniu skorzystać z tej nadarzającej się koniunktury i stąd decyzje o większym zaangażowaniu w działalność Prohuman oraz sprzedaży IT Kontrakt. Dodatkowo w drugiej połowie 2017 roku planujemy zmianę marki na Węgrzech z Prohuman na Work Service celem wzmocnienia pozycji naszej kluczowej marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz uproszczenia struktury Grupy Work Service pod względem wykorzystywanych marek – podsumowuje Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

Umowa ma charakter warunkowy, a jej wykonanie jest uzależnione od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zamknięcie transakcji planowane jest na czerwiec 2017 roku.

Przy transakcji Grupie Work Service doradzał Azimutus (doradca transakcyjny i finansowy) oraz CMS Cameron McKenna (doradca prawny). Doradcami funduszu Cornerstone Partners/Oaktree Capital Management byli: PwC (due diligence biznesowe), EY (due diligence finansowe i podatkowe) oraz Weil (doradca prawny).

***

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 roku i jest największym dostawcą kompleksowych usług HR  w Europie Środkowo-Wschodniej. Prowadzi działalność na terenie całej Polski za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w 16 krajach (Rosja, Niemcy, Czechy, Turcja, Rumunia, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Chiny). Specjalizuje się zarówno w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym. Już ponad 3000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie. Każdego dnia 50 000 osób i 300 000 pracowników rocznie znajduje zatrudnienie za pośrednictwem spółek należących do Grupy Kapitałowej Work Service. Work Service jest spółką notowaną na giełdach w Warszawie i Londynie. Więcej informacji na: www.workservice.pl

 

Kontakt dla mediów:

Andrzej Kubisiak
Dyrektor Zespołu Analiz i Komunikacji w Work Service S.A.
mobile: +48 512 176 030
e-mail: andrzej.kubisiak@workservice.pl

do góry
GPW


iso9001
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×